Gegnių montavimas ir tvirtinimas

Šiandien šlaitinis stogas yra bene dažniausias pasirinkimas statant namus. Stogo dangų spektras tokiems stogams itin platus, todėl kiekvienas gali susikurti unikalų dizainą. Tačiau estetika toli gražu nėra vienintelis šlaitinių stogų privalumas.

Dėl savo konstrukcijos ir nuolydžio šlaitiniai stogai yra ypač funkcionalūs ir patvarūs. Patyrę stogdengiai ypač vertina šią stogo konstrukciją dėl palyginti nesudėtingo montavimo ir tvirtinimo.

Vieną pagrindinių vaidmenų šlaitinio stogo konstrukcijoje atlieka gegnės – stogo sijos, kurios laiko stogo svorį ir formuoja jo nuolydį. Šios sijos tęsiasi nuo išorinių sienų iki stogo viršūnės, sudarydamos karkasą, ant kurio tvirtinama stogo danga.

Natūralu, jog gegnės gali nulemti stogo konstrukcijos ilgaamžiškumą bei patvarumą, todėl gegnių montavimas ir tvirtinimas – „gyvybiškai“ svarbūs stogo įrengimo etapai, kuriuose taupyti tikrai neverta.

Kodėl svarbus tinkamas stogo gegnių montavimas?

Tvirta atrama

Tinkamas gegnių montavimas ir tvirtinimas sukuria stabilų stogo karkasą, galintį lengvai išlaikyti stogo dangos medžiagų svorį ir papildomas apkrovas, kurias sukelia vėjas ir sniegas.

Saugumas

Tinkamas gegnių montavimas ir tvirtinimas sumažina nelaimingų atsitikimų riziką statybos darbų metu ir užtikrina ilgalaikį stogo stabilumą, apsaugodamas gyventojus ir turtą pastato viduje.

Tinkama forma

Teisingai sumontuotos ir pritvirtintos gegnės išlaiko reikiamą stogo formą ir nuolydį, kurie užtikrina efektyvų vandens nutekėjimą nuo stogo ir užkerta kelią galimiems nuotėkiams ar pažeidimams.

Ilgaamžiškumas

Kokybiškas gegnių montavimas ir tvirtinimas prailgina stogo eksploatacijos laiką, kadangi apsaugo nuo įlinkimų, deformacijos ar judėjimo, dėl kurių stogas greičiau dėvisi.

Kiek kainuoja gegnių montavimas?

Gegnių montavimo ir tvirtinimo kaina gali skirtis priklausomai nuo projekto. Keletas faktorių, kurie lemia gegnių tvirtinimo kainą yra medžiagos, iš kurių pagamintos gegnės ir atitinkamai reikalingi tvirtinimo elementai, stogo konstrukcija ir jos sudėtingumas bei stogo plotas. 

Norėdami gauti tikslią gegnių montavimo ir tvirtinimo kainos sąmatą, susisiekite su mumis. Įvertinę jūsų projektą ir išsiaiškinę jūsų poreikius galėsime detaliai apskaičiuoti, kiek kainuos gegnių tvirtinimas jūsų name. 

Mes dirbame tik su laiko patikrintomis, kokybiškomis medžiagomis iš patikimų tiekėjų, todėl dėka savo ilgalaikės patirties žinome, kaip užtikrinti geriausią kainos ir kokybės santykį. Kreipkitės į mus ir įsitikinsite patys.

Gegnių montavimo etapai

Gegnių montavimo ir tvirtinimo darbai atliekami šiais etapais:

1. Konsultacija ir projektavimas 

Pirmiausia, mūsų specialistai apžiūri ir įvertina pastato konstrukciją, stogo projektą ir naudojamas medžiagas bei parengia išsamų gegnių įrengimo planą. Šiame etape apskaičiuojamas stogo nuolydžio kampas ir atstumas tarp atraminių taškų, o pagal tai nustatomos stogo apkrovos. 

Atsižvelgiant į planuojamą naudoti šilumos izoliacijos medžiagą, stoglangių dydį ir grebėstų parametrus apskaičiuojami tinkami atstumai tarp gegnių (gegnių žingsnis).

Taip pat apskaičiuojami ir gegnių matmenys. Gegnių žingsnis įprastai gali būti iki vieno metro, o gegnės plotis ne mažiau nei 50 mm. Įprastas gegnės aukštis varijuoja nuo 150 iki 250 mm, tačiau jis irgi derinamas prie šiltinimo sluoksnio.

2. Gegnių medžiagų parinkimas

Medžiaga, iš kurios gaminamos gegnės, dažniausiai parenkama pagal energinio efektyvumo reikalavimus. Šlaitiniams stogams įprastai naudojamos medinės gegnės arba dvitėjės sijos. Nors dvitėjės sijos pasižymi geresne šilumos izoliacija, medinės gegnės gali užtikrinti tokius pat rezultatus įrengus papildomą apšiltinimo sluoksnį iš vidaus.

3. Gegnių montavimas

Jei naudojamos medinės gegnės, būtina užtikrinti, kad jos visiškai sausos. Tuomet gegnės montuojamos pagal numatytą išdėstymą, užtikrinant tinkamą gegnių žingsnį, išlygiavimą ir kitus parametrus. Tinkamas montavimas yra be galo svarbus ilgalaikiam stogo stabilumui ir eksploatacinėms savybėms užtikrinti.

4. Gegnių tvirtinimas

Gegnių viršus saugiai tvirtinamas pasirinktomis tvirtinimo detalėmis, tokiomis kaip gegnių sujungimai, medvaržčiai ar rievėtos vinys.

Kaip ir dengiant stogo dangą, tvirtinant gegnes yra labai svarbu pasirinkti kokybiškas tvirtinimo detales. Tai užtikrina tinkamą gegnių ir pastato konstrukcijos sujungimą, išlaikant stogo stabilumą ir vientisumą.

Saugus tvirtinimas taip pat padeda išvengti galimų konstrukcinių problemų, pvz., stogo pasvirimo ar deformacijos.

Kodėl verta rinktis „Hausitą“?

Patirtis ir profesionalumas

Jau 4 metus mūsų kvalifikuoti, nuolat įgūdžius tobulinantys specialistai atlieka stogų įrengimo, apdailos bei apšiltinimo darbus.

Visi stogo darbai vienoje vietoje

Dirbame su visų konstrukcijų projektais. Atliekame stogo dengimo ir skardinimo darbus, įrengiame lietaus nuvedimo sistemas, pasirūpiname kondensato surinkimu ir stogo vėdinimu.

Išskirtinis požiūris į klientą

Įgyvendiname geriausius sprendimus atsižvelgdami į individualius kliento poreikius.

Kainos ir kokybės santykis

Naudojame tik aukštos kokybės, laiko patikrintas medžiagas. Bendradarbiaujame su geriausiais tiekėjais ir užtikriname ilgaamžius, patikimus sprendimus už protingą kainą.

Norite gauti specialų stogo dengimo kainos pasiūlymą?

Susisiekite jums patogiu būdu, kad galėtume aptarti jūsų poreikius, įvertinti, kiek kainuotų stogo įrengimas ir pasiūlyti geriausią sprendimą už mažiausią kainą.

Taip pat siūlome

Stogo dengimas

Stogų pakalimai

Stogo šiltinimas

Mūsų partneriai