Stogo dengimas čerpėmis

Čerpinis stogas – estetiškas ir laiko patikrintas sprendimas Jūsų namams. Čerpių danga jau nuo seno žinoma kaip viena patvariausių stogo danga, kurios tarnavimo laikas gali siekti kone šimtmetį. Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje galite pastebėti ne vieną senovinį pastatą su čerpiniu stogu, besipuikuojančiu visiškai nepakitusia savo išvaizda.

Tačiau čerpių danga toli gražu nėra senovinis sprendimas. Priešingai – ji pelnytai naudojama ir ekspertų rekomenduojama kaip viena patvariausių bei kokybiškiausių stogo dangų. 

Be to, čerpės yra tikra atgaiva tiems, kurie savo stogui siekia suteikti unikalų dizainą, kadangi galima rinktis iš begalės formų, spalvų ir medžiagų. Čerpės puikiai tinka tiek prie rąstinių, tiek kitų medinių bei plytinių arba mūrinių namų.

Čerpinio stogo privalumai

Platus pasirinkimas

Lengvai išgausite norimą estetinį vaizdą, kadangi galite rinktis iš įvairių čerpių spalvų, medžiagų ir formų.

Patvarumas

Čerpės yra atsparios temperatūrų svyravimams ir puikiai atlaiko atšiaurias oro sąlygas.

Ilgaamžiškumas

Kokybiškai atlikus stogo dengimo darbus, čerpiniai stogai gali tarnauti net iki 100 metų, o jų spalva likti nepakitusi.

Šilumos izoliacija

Čerpės puikiai sulaiko šilumą, todėl žiemą name šilta, o vasarą – vėsu. Tai ženkliai sumažina šildymo ir vėdinimo kaštus.

Saugumas

Čerpės yra itin atsparios ugniai, todėl sumažėja gaisro rizika. Liepsna nepasiekia temperatūros, reikalingos čerpės uždengti.

Garso izoliacija

Čerpiniai stogai pasižymi puikia garso izoliacija – jie lengvai sugeria lietaus, sniego bei vėjo garsus, todėl galite mėgautis ramybe ir tyla.

Kiek kainuoja stogo dengimas čerpėmis?

Čerpinio stogo dengimo kaina pirmiausia priklauso nuo to, ar danga montuojama statant naują namą, ar keičiama sena stogo danga. Keičiant senąją, reikia pirmiausia ją pašalinti.

Tik tuomet galima įvertinti, ar konstrukcija nepažeista ir tinkama įrengti čerpinį stogą. Esant pažeidimams, būtina juos pašalinti ar sumontuoti naują konstrukciją. Jei konstrukcija per silpna, reikia įrengti papildomas gegnes, kurios leistų atlaikyti čerpių svorį. Šie darbai taip pat padidina stogo dengimo kainą.

Verta paminėti, kad čerpės yra brangesnė stogo danga palyginti su skarda ar šiferiu, tačiau jos privalumai absoliučiai verti kiekvieno papildomo euro. Čerpinis stogas neabejotinai tarnaus ilgus metus, atrodys estetiškai ir užtikrins maksimalų komfortą. Ši danga pernelyg neįkais nuo saulės, o lyjant ar sningant netrikdys triukšmas.

Tiesa, šiais privalumais galėsite mėgautis tik pasirinkę patyrusius stogdengius, kitu atveju čerpės gali būti sudėtos netvarkingai ir tapti lengvai pažeidžiamomis ekstremalių oro sąlygų.

Galutinė čerpėmis dengto stogo kaina priklauso nuo stogo ploto, formos, čerpių tipo bei konstrukcijos sudėtingumo. 

Vis dėlto, kiekvienas projektas yra unikalus, todėl darbo kainos sąmatą mūsų ekspertai galės apskaičiuoti tik išklausę jūsų poreikių ir įvertinę projektą. Kreipkitės ir sutarsime jums patogų laiką konsultacijai. Čerpinio stogo dengimo etapai Siūlome visą paslaugų spektrą, kad jūsų projektas vyktų sklandžiai ir sėkmingai nuo pradžios iki pabaigos.

Čerpinio stogo dengimo etapai

Siūlome visą paslaugų spektrą, kad jūsų projektas vyktų sklandžiai ir sėkmingai nuo pradžios iki pabaigos.

Konsultacijos ir projektavimas

Mūsų ekspertai atidžiai išklauso jūsų pageidavimų ir pataria, kokia stogo konstrukcija tinkamiausia atsižvelgiant į jūsų poreikius, architektūros ypatumus, vietos klimatą ir kitus svarbius aspektus. Sudarome detalų projekto planą ir paskaičiuojame kainos sąmatą.

Stogo būklės įvertinimas ir paruošimas

Apžiūrime, ar stogo konstrukcija nepažeista ir pakankamai tvirta čerpėms atlaikyti. Jei reikia, stogą tvirtiname bei modifikuojame taip, kad išgautume tinkamus parametrus čerpinio stogo įrengimui. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad reikalingas stogo nuolydis turi būti didesnis nei 11 laipsnių.

Medžiagų parinkimas ir tiekimas

Čerpiniai stogai pasižymi plačiu medžiagų, spalvų ir formų pasirinkimu. Priklausomai nuo poreikių, galite rinktis betonines ar keramines čerpes. Abu šie tipai leidžia išgauti skirtingas dizaino variacijas. Atsižvelgdami į jūsų poreikius, padedame išsirinkti tinkamiausią, laiko patikrintą čerpių tipą, dydį ir formą, ir užsakome stogo dangą iš patikimų tiekėjų. 

Čerpių montavimas ir dengimas

Įvertinę stogo charakteristiką bei parinkę tinkamiausias medžiagas, montuojame čerpinį stogą, įrengiame apsaugą nuo drėgmės. Esant poreikiui stogą apšiltiname. Užtikriname, kad kiekviena detalė būtų kokybiškai sumontuota tam, kad pasiektume ilgalaikį tvarumą, efektyvią šilumos ir garso izoliaciją bei estetinį vaizdą.

Stogo apdaila

Kai čerpinis stogas sumontuotas, atliekame apdailos darbus. Įrengiamos lietaus nuvedimo sistemos, stogo pakalimai. Taip pat montuojame kitas stogo funkcionalumui reikalingas detales.

Priežiūra ir stogo remontas

Mūsų komanda ne tik pataria, kaip geriausia rūpintis čerpėmis dengtu stogu priklausomai nuo konstrukcijos ir vietovės, bet ir esant poreikiui teikia priežiūros ir remonto paslaugas. Dažniausiai užduodami klausimai

Mūsų įgyvendinti projektai

Dažniausiai užduodami klausimai

Techniškai abu šie čerpių tipai pasižymi labai panašiais parametrais. Pagrindinis keraminių čerpių privalumas yra natūrali išvaizda. Kadangi keraminės čerpės gaminamos iš molio, jų spalva taip pat išgaunama gamybos proceso metu, todėl spalva net per 100 metų gali visiškai nepakisti. Taip pat galima sakyti, jog tai – ekologiškas pasirinkimas. 

Kiti privalumai yra tokie patys kaip ir betoninių čerpių:

  • Estetinė išvaizda – tiek keraminės, tiek betoninės čerpės atrodo skoningai ir tuo pačiu solidžiai. Jos gali būti pritaikytos prie kone bet kokio dizaino. 
  • Tvirtumas – čerpiniai stogai yra palyginti sunkūs ir tvirti.
  • Energinis efektyvumas – čerpėmis dengti stogai pasižymi puikia šilumos izoliaciją ir užtikrina komfortišką temperatūrą visais metų laikais. 
  • Ilgaamžiškumas – tiek betoninių, tiek keraminių čerpių stogo dangos yra nepamainomos savo tarnavimo laiku.
  • Saugumas – čerpiniai stogai yra nedegūs. 
  • Puiki akustika – net ir pučiant stipriant vėjui ar lyjant lietui čerpiniai stogai sugeria triukšmą.

Tiesa, betoninės čerpės neretai yra pigesnis pasirinkimas, kuris tinkamesnis tiems, kurie turi nusistatę tam tikrą biudžetą ir nori rasti ekonomišką sprendimą.

Čerpės yra aukštos klasės stogo danga, kuri, palyginti su ekonominės klasės dangomis (šiferiu ar skarda), kainuoja brangiau. Tačiau čerpės yra labai kokybiška, solidi, estetiška ir patvari stogo danga, kuri neabejotinai verta kiekvieno papildomo euro. 

Čerpiniai stogai yra ilgaamžiai ir su tinkama priežiūra gali tarnauti net iki šimtmečio, todėl įsirengę šią stogo dangą tikėtina, jog ilgainiui net sutaupysite. 

Taip pat šios dangos kaina aukštesnė dėl didesnių gamybos kaštų ir energijos sąnaudų. Vis dėlto, už kainą, kurią sumokėsite pasirinkę dengti stogą čerpėmis, gausite nepaprastai didelę vertę.

Čerpinio stogo dengimas turėtų būti patikėtas profesionalams, kadangi čerpė yra sunkesnė danga, kurios montavimas reikalauja specialių žinių ir įgūdžių. Netinkamai sukonstruotas čerpinis stogas gali būti akivaizdžiai netvarkingas ir netekti savo estetinio pranašumo. 

Be to, nekokybiškai užklotų čerpių eksploatacijos laikas sutrumpėja – ekstremaliomis oro sąlygomis viena kita čerpė gali atsilupti ir nukristi. Taip pat netinkamai sumontuotas stogas gali pasižymėti kur kas menkesnėmis izoliacinėmis savybėmis. Visais atvejais nekokybiškas stogo įrengimas sukels tik nenumatytų nuostolių.

Kodėl verta rinktis „Hausitą“?

20 metų statybų sektoriuje

Jau dvidešimt metų mūsų kvalifikuoti, nuolat įgūdžius tobulinantys specialistai atlieka stogų įrengimo, apdailos bei apšiltinimo darbus.

Visi stogo darbai vienoje vietoje

Dirbame su visų konstrukcijų projektais. Atliekame stogo dengimo ir skardinimo darbus, įrengiame lietaus nuvedimo sistemas, pasirūpiname kondensato surinkimu ir stogo vėdinimu.

Unikalus požiūris į projektus

Mūsų tikslas – jūsų idėją paversti realybe. Įsiklausome į jūsų poreikius bei pasiūlome unikaliai jums tiek funkcionalumu, tiek estetika pritaikytą sprendimą.

Efektyvi komunikacija

Profesionalumas – tai daugiau nei kokybiškai atlikti darbai. Užtikriname sklandžią ir aiškią komunikaciją nuo pirmojo kontakto iki projekto pabaigos, kad bendradarbiaudami su mumis nejaustumėte jokio streso.

Tarptautinė patirtis

Gebame prisitaikyti prie skirtingų klimato sąlygų bei tarptautinių statybų standartų. Sėkmingai įgyvendiname projektus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse kaip Belgija, Olandija ir Prancūzija.

Kainos ir kokybės santykis

Naudojame tik aukštos kokybės, laiko patikrintas medžiagas. Bendradarbiaujame su geriausiais tiekėjais ir užtikriname ilgaamžius, patikimus sprendimus už protingą kainą.