Stogo dengimas

Ilgametė „Hausitos“ patirtis ir nuolatinis dėmesys naujausiems bei patikimiausiems technologiniams sprendimams užtikrina geriausią stogo darbų kainos ir kokybės santykį.

Stogo dengimas – kokybės, patikimumo ir ilgaamžiškumo garantas

Stogo dengimas neabejotinai yra viena svarbiausių investicijų pastato statybos metu. Stogas apsaugo namą nuo įvairių oro salygų, padeda išlaikyti šilumą bei suteikia komfortą. Tinkamai įrengtas ir prižiūrimas stogas užtikrina pastato ilgaamžiškumą ir energinį efektyvumą.

Tiesa, tik kokybiškai įrengtas stogas leis jums mėgautis visais šiais privalumais. Tinkamai parinktos medžiagos, aukštos kvalifikacijos specialistai bei griežtų technologinių reikalavimų laikymasis stogo darbų atlikimo metu yra svarbiausi kokybę užtikrinantys veiksniai.

Ką mes siūlome

Stogo dengimas nendrėmis

Stogo dengimas čerpėmis

Stogo dengimas skarda

Stogo dengimas šiferiu

Stogo dangos

Stogų dengimas daro didelę įtaką ne tik pastato funkcionalumui, bet ir estetiniam vaizdui. Tinkamas medžiagų pasirinkimas yra vienas svarbiausių žingsnių stogo dengimo procese, kadangi stogo danga gali ženkliai pagerinti namo estetinį vaizdą bei ilgainiui padidinti jo vertę.

Kiekviena medžiaga pasižymi skirtingomis savybėmis ir atitinka skirtingus poreikius. Apžvelkime populiariausias stogo dangas bei jų ypatybes:

cerpinis stogas

Čerpės

Tai bene dažniausias pasirinkimas Europoje. Ši stogo danga užtikrina patvarumą ir ilgaamžiškumą. Be to, vyrauja platus čerpių spalvų bei formų pasirinkimas, todėl čerpės yra lengviausias kelias išgauti pageidaujamą estetinį vaizdą. Šios dangos įrengimas yra nesudėtingas, bet reikalaujantis ypatingo kruopštumo.

Yra dvi pagrindinės čerpių rūšys:

 • Betoninės čerpės pasižymi savo tvirtumu bei platesniu spalvų pasirinkimu. Be to, jos yra pigesnės už keramines čerpes.
 • Keraminės čerpės yra dažnesnis pasirinkimas tų, kuriems solidus įvaizdis – prioritetas.

Abi čerpių rūšis turi daugybę privalumų. Tai bene universaliausia stogo danga – čerpes paprasta pritaikyti prie įvairių stogo formų, kadangi tinkamas nuolydis yra nuo 11 iki 90 laipsnių. Šios stogo dangos gyvavimo trukmė gali siekti net iki 100 metų.
Čerpės puikiai sugeria lietaus, sniego ir stipraus vėjo garsus bei yra pralaidžios orui.

Skarda

Tai viena populiariausių stogo dangų Lietuvoje dėl savo paprastumo. Skardinio stogo montavimas yra labai nesudėtingas. Tereikia supjaustyti skardos lakštus pagal apskaičiavimus, nereikalingos tvirtos medinių gegnių ar grebėstų konstrukcijos.

O svarbiausia – ši stogo danga gali puikiai tarnauti metų metus be jokios specialios priežiūros. Nepaisant vietovės ir oro sąlygų, skarda gali išsaugoti visiškai nepakitusią išvaizdą ir sandarumą.

Skardinis stogas
Namas su nendriniu stogu

Nendrės

Tai ypač populiari stogo danga Skandinavijos šalyse. Lietuvoje ši danga buvo plačiau naudojama senovėje pajūrio regionuose. Šiandien ji po truputį sugrįžta ir tampa vis populiaresniu lietuvių pasirinkimu.

Tai neabejotinai unikaliausia stogo dengimo medžiaga, kuri išsiskiria savo tvarumu, garso izoliacija bei drėgmės sugėrimu be papildomų įrenginių. Tai sunki stogo danga, geriausiai tinkanti rąstiniams namams. Ją galima naudoti tiek naujo stogo įrengimo, tiek seno stogo keitimo atveju.

Nendriniams stogams reikalingas nedidelis nuolydis, o jų įrengimas – sudėtingas procesas, reikalaujantis ilgametę patirtį turinčių specialistų.

Šiferis

Tai plačiai naudojama stogo dengimo medžiaga Lietuvoje, kuri pasižymi ilgaamžiškumu, atsparumu oro sąlygoms, gera garso izoliacija, gan paprasta dengimo technologija ir su kitomis dangomis palyginti neaukšta kaina.

Vis dėlto šiferis yra sunkesnė medžiaga, kuri reikalauja stiprios stogo konstrukcijos. Taip pat šiferio spalva linkusi su laiku blukti. Renkantis šiferį labai svarbu įrengti apsauginę plėvelę nuo kritulių.

Siferis

Nuo ko priklauso stogo dangos pasirinkimas?

Trys pagrindiniai faktoriai, kurie lemia, kokią stogo dangą rinktis:

1. Namo konstrukcijos ir pastato tipas

Populiariausi namo konstrukcijų tipai yra mūriniai, karkasiniai ir skydiniai bei rąstiniai namai.

Mūriniams namams galite rinktis bet kurią dangą, kadangi jų sienos gali išlaikyti bet kokio svorio dangą. 

Karkasiniams ir skydiniams namams reikalinga lengvesnė stogo danga, tokia kaip skarda ar šiferis. 

Rąstiniams namams geriausiai tiks nendrinė stogo danga, taip pat ir keraminės ar betoninės čerpės. Šios dangos ne tik puikiai tiks dėl savo tvirtumo ir didesnio svorio, bet ir vizualiai derės su namo fasadu.

Pastato tipas renkantis stogo dangą taip pat svarbus dėl kainos. Jei pastatas ne gyvenamasis, o, pavyzdžiui, garažas ar ūkinės paskirties, rinktis brangią stogo dangą gali būti neekonomiška.

2. Stogo nuolydis

Stogo nuolydis matuojamas laipsniais arba procentais. Stogai skirstomi į labai plokščius, plokščius ir šlaitinius.

Tam tikros dangos skirtos tik tam tikriems nuolydžiams. Į šį aspektą svarbu atsižvelgti, kad išvengtumėte nenumatytų išlaidų ateityje. 

Netinkamai sumontuotas stogas gali praleisti vandenį, tačiau tokiu atveju gamintojų garantija netaikoma.

3. Statomo namo vieta

Kai kuriais atvejais vietovė, kurioje statomas pastatas, gali įpareigoti rinktis vienokią ar kitokią dangą. 

 • Gyvenamųjų namų kvartale reikia atsižvelgti į aplinkinių namų stogo dangas, taip pat verta pasikliauti namą projektuojančių architektų patarimais dėl tinkamos stogo dangos. 
 • Keičiant kultūros paveldo objekto stogą taikomi teisės aktai, todėl būtina laikytis tokiems objektams keliamų reikalavimų.
 • Kurortiniuose miestuose, tokiuose kaip Nida, didžioji dalis stogų yra dengti raudonomis čerpėmis.

Vienkiemių sodyboms ar pamiškėse stovintiems namams idealiausiai tinka nendriniai stogai, kurie pasižymi unikalumu bei dera prie natūralios aplinkos.

Kiek kainuoja stogo dengimas?

Stogo dengimo kaina priklauso nuo stogo konstrukcijos, dangos tipo ir darbų kompleksijos.

Tiksli stogo dengimo kaina priklauso nuo jūsų poreikių, todėl prieš atlikdami detalius stogo darbų kainos sąmatos skaičiavimus, su klientu aptariame reikalingus stogo dengimo darbus, parenkame tinkamas medžiagas ir randame geriausią sprendimą.

Kodėl verta rinktis „Hausitą“?

Patirtis ir profesionalumas

Jau 4 metus mūsų kvalifikuoti, nuolat įgūdžius tobulinantys specialistai atlieka stogų įrengimo, apdailos bei apšiltinimo darbus.

Visi stogo darbai vienoje vietoje

Dirbame su visų konstrukcijų projektais. Atliekame stogo dengimo ir skardinimo darbus, įrengiame lietaus nuvedimo sistemas, pasirūpiname kondensato surinkimu ir stogo vėdinimu.

Išskirtinis požiūris į klientą

Įgyvendiname geriausius sprendimus atsižvelgdami į individualius kliento poreikius.

Kainos ir kokybės santykis

Naudojame tik aukštos kokybės, laiko patikrintas medžiagas. Bendradarbiaujame su geriausiais tiekėjais ir užtikriname ilgaamžius, patikimus sprendimus už protingą kainą.

Seno stogo keitimas

Dažniausiai seno stogo perdengimas yra sudėtingesnis ir daugiau laiko reikalaujantis procesas nei naujo stogo dengimas. Kodėl?

Pirmiausia, būtina pašalinti ir likviduoti seną stogo dangą – tai itin svarbu dėl žmogaus sveikatos ir aplinkos apsaugos, ypač kai šalinamas asbestinis stogas.

Paskui įvertinama dabartinė stogo konstrukcija. Atsižvelgiant į jos būklę, konstrukcija papildomai sutvirtinama, apsaugoma nuo išorinių veiksnių, remontuojama, ar keičiama visiškai nauja.

Tvirtos medinės konstrukcijos, gegnės ir grebėstai užtikrina, kad nauja danga po atliktų stogo darbų ir apdailos tarnaus ilgiau. Be to, svarbu pasirūpinti stogo hidroizoliacija, sandarumu ir vėdinimu. Stogo keitimo metu užsakovai neretai pageidauja ir stogo apšiltinimo.

Kai seno stogo pažeidimai yra menki ir dangai nebuvo naudojamas asbestinis šiferis, gali užtekti dalinio remonto.

Kaip įvertinti seno stogo būklę?

Vis dar vyrauja požiūris, kad neverta skirti dėmesio naujo stogo įrengimui, kol senasis atlieka savo funkciją. Net jei ir po truputį byra ar praleidžia vieną kitą lietaus lašą. Visgi toks požiūris neišvengiamai atneša didesnes išlaidas ateityje.

Kai stogas akivaizdžiai pažeistas, tikėtina, jog konstrukcija – taip pat, o tokios žalos taisymas ar pašalinimas gali būti labai brangus. Kad išvengtumėte šių pasekmių, būtina reguliai įvertinti seno stogo būklę. Užduokite sau tris klausimus: 

 • Kiek metų mano dabartiniam stogui? Priklausomai nuo medžiagų, tinkamai sumontuotas stogas gali būti eksploatuojamas apie 25 metus. Jei nežinote, kada stogas buvo sumontuotas – verta pasikonsultuoti su profesionalais.
 • Ar matau akivaizdžius trūkumus, pasikeitimus, deformacijas? Jei taip, nedelsdami kreipkitės į kvalifikuotus stogo dengimo specialistus, kurie tinkamai įvertins situaciją ir nurodys, kaip ją spręsti.
 • Ar po lietaus atsiranda vandens nuotėkis? Jei palėpėje per lietų ar po jo aptinkate vandens požymių, tai dar vienas ženklas, jog metas susisiekti su kvalifikuotais ekspertais.

Kiek kainuoja pakeisti seną stogą?

Pilną stogo keitimo medžiagų bei darbų sąmatą specialistai gali apskaičiuoti tik nuėmę senąją dangą. Tik tokiu būdu galima įvertinti konstrukcijos būklę ir sužinoti, ar nėra būtinas jos keitimas. Taip pat į stogo perdengimo kainą įtraukiami ir senosios stogo dangos nuėmimo ir sunaikinimo kaštai.

Stogo keitimo kaina priklauso ir nuo stogo nuolydžio. Tam tikrų dangų nuimti nebūtina, pavyzdžiui, plokščio stogo keitimas gali kainuoti mažiau nei šlaitinio. Taip pat stogo keitimo kaina priklauso nuo šių veiksnių:

Techninės savybės. Būtent kvalifikuotas specialistas galės tinkamai įvertinti, kokios techninės ypatybės atitinka naujos stogo dangos poreikius. Pavyzdžiui, reikalinga danga gali priklausyti nuo namo vietovės, o kaip žinia, skirtingos dangos ir jų montavimas kainuoja skirtingai. Įvertinus situaciją, galima nustatyti biudžetą ir apžvelgti visas stogo keitimo galimybes.

Stogo konstrukcijos būklė. Jei būklė prasta – konstrukciją keisti būtina tam, kad užtikrintumėte naujos dangos ilgaamžiškumą ir išvengtumėte nenumatytų išlaidų ateityje.

Stogo danga. Vėlgi, priklausomai nuo namo vietovės ir klimato sąlygų, gali būti reikalinga tam tikra stogo danga, geriausiai atitinkanti poreikius.

Dangos montavimo sudėtingumas. Kiekviena danga pasižymi skirtingomis montavimo subtilybėmis. Natūralu – kuo paprastesnis montavimas, tuo mažesnė kaina.

💡 Auksinė taisyklė: jei norite sutaupyti, kreipkitės į srities profesionalus. Tik tokiu būdu išvengsite nenumatytų išlaidų, kurių ilgainiui pareikalautų klaidų taisymas.

Kokius stogo darbus atlieka „Hausita“?

 • Stogo laikančiosios konstrukcijos (gegnės) montavimas
 • Difuzinės plevelės montavimas ir grebėstavimas
 • Lietaus nuvedimo sistemos montavimas
 • Stoglangių montavimas (jeigu numatyta)
 • Stogo dangos montavimas (stogo dengimas čerpėmis, skarda, bitumine danga, nendrėmis)
 • Stogo atskirų elementų (vėjalenčių, kraigų, sąlajų) ir priedų (sniego gaudytuvų, apsauginių tvorelių, stogo kopėtėlių, apžvalgos aikštelių, ventiliacinių kaminėlių) montavimas
 • Kaminų apskardinimas
 • Stogo šiltinimas
 • Garso izoliacijos įrengimas
 • Stogo pakalimas
 • Stogo renovacija
 • Stogo remontas
 • Stogo keitimas
 • Stogo pakalimas
 • Stogo apdaila

Norite gauti specialų stogo dengimo kainos pasiūlymą?

Susisiekite jums patogiu būdu, kad galėtume aptarti jūsų poreikius, įvertinti, kiek kainuotų stogo įrengimas ir pasiūlyti geriausią sprendimą už mažiausią kainą.

Mūsų partneriai