Stogo dengimas šiferiu

Šiferio stogas – paprasčiausias pasirinkimas norintiems sutaupyti. Nuo seno šiferis yra gerai žinomas kaip paprasta ir ekonomiška stogo danga, galinti atlaikyti net ir atšiauriausias oro sąlygas. Stipri audra, pūga, kruša ar tiesiog visa draskantis vėjas – šiferis gali be vargo susidoroti su šiais iššūkiais ir išlikti nepažeistas. 

Visgi tai ne vieninteliai aspektai, kuriais „pagarsėjusi“ ši stogo danga. Anksčiau šiferis buvo gaminamas iš asbestcemenčio, kancerogenų turinčios medžiagos, kurią ardant kyla didelis pavojus ne tik darbus atliekančių meistrų, bet ir aplinkinių sveikatai. 

Laimei per pastaruosius du dešimtmečius nuodingasis šiferis po truputį nyko iš Lietuvos, o jį pakeitė patobulinta šiferio versija – beasbestis šiferis. Ši stogo danga išlaikė gerąsias šiferio savybes, tuo pačiu nekeldama jokios rizikos sveikatai.

Šiandien beasbesčio šiferio stogų galite rasti tiek ant gyvenamųjų, tiek ant ūkinių ir pramoninių pastatų. Tai, kad šiferio lakštai lengvai pritaikomi prie įvairių konstrukcijų ir atsparūs įvairioms oro sąlygoms lemia, kad šiferio stogai vis dar viena populiariausių dangų Lietuvoje.

Šiferiu dengto stogo privalumai

Paprastas montavimas

Sumontuoti šiferinį stogą gan nesudėtinga, todėl įrengimo darbai gali kainuoti pigiau.

Patvarumas

Šiferis yra atsparus temperatūrų svyravimams ir puikiai atlaiko atšiaurias oro sąlygas.

Garso izoliacija

Šiferinis stogas geba puikiai sugerti triukšmą, užtikrindami tylą ir ramybę pastato viduje.

Ilgaamžiškumas

Kokybiškai sumontuoti ir prižiūrimi šiferiniai stogai gali tarnauti dešimtmečius.

Kiek kainuoja stogo dengimas šiferiu?

Šiferio stogo dengimo kaina pirmiausia priklauso nuo to, ar danga montuojama statant naują namą, ar keičiama sena stogo danga. Keičiant seną stogo dangą, reikia pašalinti seną stogo dangą ir tik tuomet galima įvertinti, ar konstrukcija nepažeista. Esant pažeidimams, būtina juos pašalinti ar sumontuoti naują konstrukciją. Šie papildomi darbai padidina stogo dengimo kainą.

Apskritai paėmus, šiferis yra kone ekonomiškiausias sprendimas. Iš kitų stogo dangų jis išsiskiria savo paprasta, daug laiko nereikalaujančia montavimo technologija.

Galutinė šiferiu dengto stogo kaina priklauso nuo stogo ploto, formos bei konstrukcijos sudėtingumo. 

Vis dėlto, kiekvienas projektas yra unikalus, todėl darbo kainos sąmatą mūsų ekspertai galės apskaičiuoti tik išklausę jūsų poreikių ir įvertinę projektą. Kreipkitės ir sutarsime jums patogų laiką konsultacijai.

Šiferinio stogo dengimo etapai

Siūlome visą paslaugų spektrą, kad jūsų projektas vyktų sklandžiai ir sėkmingai nuo pradžios iki pabaigos.

Konsultacijos ir projektavimas

Mūsų ekspertai atidžiai išklauso jūsų pageidavimų ir pataria, kokia stogo konstrukcija tinkamiausia atsižvelgiant į jūsų poreikius, architektūros ypatumus, vietos klimatą ir kitus svarbius aspektus. Sudarome detalų projekto planą ir paskaičiuojame kainos sąmatą.

Stogo būklės įvertinimas ir paruošimas

Apžiūrime, ar stogo konstrukcija nepažeista ir tinkama stogo dangos įrengimui bei patikriname stogo geometriją.

Šiferio parinkimas ir tiekimas

Atsižvelgdami į jūsų poreikius, parenkame tinkamiausius beasbesčio šiferio lakštus. Jie gali būti standartinio tipo – tai tradicinio dydžio lakštai, kuriuos reikia apdoroti prieš dengiant ant stogo arba naujoviški lakštai su iš anksto apdorotais kampais ir skylėmis varžtams. Užsakome stogo dangą iš patikimų tiekėjų. 

Montavimas ir stogo dengimas

Įvertinę stogo charakteristiką bei parinkę tinkamus beasbesčio šiferio lakštus montuojame šiferinį stogą. Esant poreikiui stogą apšiltiname. Užtikriname, kad kiekviena detalė būtų kokybiškai sumontuota tam, kad pasiektume ilgalaikį tvarumą, efektyvią šilumos ir garso izoliaciją bei estetinį vaizdą.

Stogo apdaila

Kai šiferio stogas sumontuotas, atliekame apdailos darbus. Įrengiamos lietaus nuvedimo sistemos, stogo pakalimai, atliekami kiti stogo skardinimo darbai. Taip pat montuojame kitas stogo funkcionalumui reikalingas detales.

Priežiūra ir stogo remontas

Mūsų komanda ne tik pataria, kaip geriausia rūpintis šiferiu dengtu stogu priklausomai nuo konstrukcijos ir vietovės, bet ir esant poreikiui teikia priežiūros ir remonto paslaugas.

Dažniausiai užduodami klausimai

Modernus šiferis nėra pavojingas sveikatai, kadangi yra gaminamas be asbesto.

Asbesto gaminius įvežti į Lietuvą ir naudoti uždrausta jau daugiau kaip du dešimtmečius, tačiau iki tol didžiausia jo dalis buvo panaudota būtent šiferio, pagaminto iš asbesto cemento, stogams įrengti. Asbestas yra pavojinga medžiaga, galinti sukelti vėžį.

Kol asbesto statiniai neliečiami, jie kelia mažesnę riziką žmonių sveikatai, tačiau ardant asbesto konstrukciją pasklinda asbesto dulkės, kurios per kvėpavimo takus patekusios į žmogaus organizmą gali sukelti baisias ligas.

Dėl to seno šiferio stogo keitimo darbus privalo atlikti kvalifikuoti specialistai, turintys specialius įgūdžius, žinias bei įrangą. Priešingu atveju ši medžiaga gali kelti pavojų ne tik besidarbuojantiems meistrams, bet ir aplinkiniams. Nuėmus seną šiferį būtina jį tinkamai utilizuoti.

Vis dėlto šiuolaikinė beasbesčio šiferio stogo danga visiškai nėra pavojinga sveikatai, todėl galima mėgautis šiferio teikiamais privalumais nesibaiminant dėl savo sveikatos.

Universalaus atsakymo, kuri stogo danga geresnė nėra, kadangi viskas priklauso nuo stogo konstrukcijos ypatumų bei jūsų poreikių.

Jei jums svarbi galimybė susikurti unikalų dizainą, tuomet skarda būtų geresnis pasirinkimas dėl plataus spalvų, medžiagų ir formų spektro. Taip pat skarda tinkamesnė tiems, kurie ieško lengvos, kuo mažiau stogą apkraunančios dangos.

Ji lengvesnė už šiferį, todėl galite būti užtikrinti, kad išvengsite namo „sėdimo“ ar kitų dėl per didelės apkrovos galinčių kilti problemų. Be to, skarda pasižymi kone geriausiu kainos ir kokybės santykiu, todėl gana akivaizdu, kodėl skardiniai stogai šiandien yra populiaresnis lietuvių pasirinkimas.

Nors šiferis estetinėmis savybėmis ir nepasižymi, ši stogo danga turi kitų privalumų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, kokybiškai įrengus šiferinį stogą ir tinkamai jį prižiūrint, šiferis gali tarnauti net ilgiau nei skarda. Taip pat šiferio stogui reikia mažiau garso izoliacijos, kadangi jis geriau sugeria triukšmą. Po šiferiu nesikaupia drėgmė, ši medžiaga geriau prisitaiko prie nuolat besikeičiančių oro sąlygų, temperatūros svyravimų.

Ar šiferinis stogas yra tinkamas sprendimas jums geriausiai patars ilgametę patirtį turintys profesionalai. Kartu su „Hausitos“ komanda galėsite įvertinti, ar šiferis tikrai yra ta stogo danga, kuri atitinka jūsų techninius ir vizualinius lūkesčius.

Taip pat verta žinoti, kad šiferiui reikalingas ne mažesnis nei 12 laipsnių stogo nuolydis. Jei paaiškės, kad šiferis nėra ta medžiaga, kuri gali patenkinti jūsų poreikius – pasiūlysime geriausią alternatyvą jūsų stogui.

Kodėl verta rinktis „Hausitą“?

20 metų statybų sektoriuje

Jau dvidešimt metų mūsų kvalifikuoti, nuolat įgūdžius tobulinantys specialistai atlieka stogų įrengimo, apdailos bei apšiltinimo darbus.

Visi stogo darbai vienoje vietoje

Dirbame su visų konstrukcijų projektais. Atliekame stogo dengimo ir skardinimo darbus, įrengiame lietaus nuvedimo sistemas, pasirūpiname kondensato surinkimu ir stogo vėdinimu.

Unikalus požiūris į projektus

Mūsų tikslas – jūsų idėją paversti realybe. Įsiklausome į jūsų poreikius bei pasiūlome unikaliai jums tiek funkcionalumu, tiek estetika pritaikytą sprendimą.

Efektyvi komunikacija

Profesionalumas – tai daugiau nei kokybiškai atlikti darbai. Užtikriname sklandžią ir aiškią komunikaciją nuo pirmojo kontakto iki projekto pabaigos, kad bendradarbiaudami su mumis nejaustumėte jokio streso.

Tarptautinė patirtis

Gebame prisitaikyti prie skirtingų klimato sąlygų bei tarptautinių statybų standartų. Sėkmingai įgyvendiname projektus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse kaip Belgija, Olandija ir Prancūzija.

Kainos ir kokybės santykis

Naudojame tik aukštos kokybės, laiko patikrintas medžiagas. Bendradarbiaujame su geriausiais tiekėjais ir užtikriname ilgaamžius, patikimus sprendimus už protingą kainą.