Profiliuota stogo danga

Home » Profiliuota stogo danga

Lietuvoje profiliuota stogo danga yra populiarus pasirinkimas dėl kainos ir kokybės santykio bei estetinės išvaizdos. Ši danga šiek tiek primena čerpių formą. Ant stogo ji montuojama dideliais lakštais, o jei nėra kaip sudėti per visą ilgį – įrengiami sudūrimai. Kuo aukštesnis bangos profilis, tuo tvirtesni dangos lakštai. 

Kas yra profiliuota stogo danga?

Stogo dangos profilis paprasčiau tariant yra stogo dangos forma. Profiliuota stogo danga, kitaip žinoma kaip profiliuota skarda, yra plieninė stogo danga, kuri pasižymi plačiu dizaino ir spalvų pasirinkimu. Pavyzdžiui, tai gali būti čerpių ar trapecijos imitacija. 

Plieninė stogo danga yra puikus pasirinkimas dėl savo patvarumo bei kainos ir kokybės santykio. Ji puikiai pritaikoma tiek gyvenamiesiems, tiek komerciniams ir pramoniniams pastatams. 

Pagrindiniai metalinės stogo dangos privalumai:

 • Ilgaamžiškumas – metalinė danga gali tarnauti net 50 metų.
 • Patvarumas ši stogo danga puikiai atlaiko koroziją ir ekstremalias oro sąlygas, taip pat yra atspari ugniai. 
 • Lengvumas – plieninę stogo dangą paprasčiau montuoti, o taip pat dėl savo lengvumo jai reikia mažiau medžiagų konstrukcijai, pamatams, sutvirtinimams. Renovuojant neprireikia daug papildomų stogo konstrukcijos pastiprinimų.
 • Universalumas metalinei stogo dangai reikalingas minimalus stogo nuolydis yra 5 laipsniai, todėl tinka daugeliui pastatų.
 • Ekologija metalas yra perdirbama medžiaga, draugiška aplinkai. 
 • Paprasta priežiūra plieninė stogo danga nereikalauja daug priežiūros. Užtenka reguliariai nuvalyti lapus, šakas ir apnašas. Taip pat patikrinti, ar nėra pažeidimų. Jei yra, kuo greičiau juos išspręsti, kad išvengtumėte didesnių išlaidų ateityje remontuojant stogą.

Labai svarbu, kad tokia stogo danga išlaikytų santykį tarp formos, laikomosios galios ir pločio.

Nuo ko priklauso profiliuota stogo dangos patikimumas?

Garantinis profiliuotos skardos laikotarpis priklauso nuo paviršiaus polimerinio padengimo dažų cheminės sudėties. Kuo polimeras atsparesnis ultravioletiniams spinduliams, cheminiam, mechaniniam ir temperatūros poveikiui, tuo stogas ilgaamžiškesnis ir ilgesnė garantija suteikiama.

Rinkoje pasitaiko situacijų, kai naudojamas plastiškesnis, t.y. minkštesnės markės plienas. Reikia žinoti, kad iš tokio plieno išgauti reikiamą formą yra daug lengviau net ir su susidėvėjusia įranga. 

Tačiau tuomet dengiant stogą ir vaikščiojant ant tokių lakštų ar žiemos metu veikiant įprastoms sniego apkrovoms, susiformuoja begalė stogo dangos nelygumų ir įlenkimų. Gali net pradėti matytis grebėstų įspaudai, o tai reiškia, kad stogo estetinė išvaizda  visiškai sugadinta.

Todėl galima teigti, kad plieninių stogo dangų patikimumas ir ilgaamžiškumas labiau priklauso nuo joms profiliuoti pasirinktos medžiagos sudėties nei nuo lakštų formos. Taigi, iš kokybiškos žaliavos pagamintos plieno dangos jums tarnaus ilgai, nepriklausomai nuo to, ar tai trapecinis, ar čerpinis profilis.

Kas geriau – trapecinis ar čerpinis profilis?

Vienintelis skirtumas tarp trapecinio ir čerpinio profilio yra minimalus leistinas stogo nuolydžio kampas: trapeciniams jis 11, o čerpiniams – 14 laipsnių. Prie mažesnio nei 14 laipsnių nuolydžio, čerpių įspaudose gali užsilaikyti, nenutekėti vanduo. Dėl to gali kauptis purvas, ledas ir kt. Ilgainiui tai gali pažeisti apsauginius polimerinius sluoksnius.

Profiliuotos stogo dangos sluoksnių tipai

 • Poliesteris – universalus, poliefiriniais dažais dengtas, apie 25 mikronų paviršius.
 • Poliesteris matinis – 35 mikronų, teflonu dengtas paviršius, kuris ilgai išlaiko spalvą ir yra atsparesnis pažeidimams.
 • Puralas – ypatingai atsparus temperatūros pokyčiams ir korozijai paviršius. 
 • Puralas matinis – šis paviršius nuo puralo skiriasi tik platesniu spalvų pasirinkimu.
 • Polivinildenfluoridas – chemiškai aktyvioms medžiagos ir dideliam oro užterštumui atsparus paviršius, dažniausiai naudojamas pramoniniams pastatams.

Kokybiškos profiliuotos stogo dangos storis būna nuo 0,45 iki 0,5 mm. Vienam kvadratiniam metrui tenka apie 4-7 kg svorio. Norint užtikrinti tokios stogo dangos garso izoliaciją būtina įrengti šiltinimo sluoksnį su garsą sugeriančia vata. 

Kiek kainuoja stogo dengimas profiliuota stogo danga?

Profiliuotos skardos kaina sąlyginai nedidelė, priklausomai nuo to, kokio tipo, profilio ir gamintojo stogo dangą renkatės. Kadangi profiliuota stogo danga palyginti lengva, ją paprasčiau sumontuoti, todėl stogo dengimas reikalauja mažiau darbo sąnaudų. 

Taigi galutinė stogo dengimo profiliuota stogo danga kaina priklauso nuo stogo ploto, formos, konstrukcijos sudėtingo, profiliuotos skardos tipo ir darbo sąnaudų.

Reikia pagalbos įgyvendinant jūsų projektą?

Susisiekite su mumis ir aptarsime visus su projektu susijusius klausimus.