Perdangos šiltinimas – ką būtina žinoti?

Home » Perdangos šiltinimas – ką būtina žinoti?

Statant energetiškai efektyvius A, A+ ar A++ kategorijų pastatus, pravartu apsvarstyti galimybę įrengti šaltą palėpę. Šio tipo palėpės pasižymi paprastesne stogo konstrukcija, palengvina apšiltinimo įrengimą ir yra ideali vieta ortakiams ir vėdinimo sistemoms montuoti. 

Didelis tarpas tarp lubų ir išorinės stogo konstrukcijos leidžia lengvai sumontuoti reikiamą izoliaciją, kadangi jos storio neriboja gegnių aukštis.

Daugelyje nuosavų namų paliepė lieka negyvenama ir paprastai nešildoma, todėl perdangos apšiltinimas yra itin svarbus.

Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl perdangos apšiltinimas, kai palėpė nešildoma toks svarbus ir kaip teisingai jį įrengti.

Kodėl reikia apšiltinti perdangą? 

Perdangos apšiltinimas yra protingas pasirinkimas, jei neplanuojate palėpėjė įrengti gyvenamosios erdvės. Tokiu atveju nebūtina šiltinti stogo, o apšiltinta perdanga veiks kaip barjeras tarp šaltos ir šiltų patalpų. Visgi jei planuojate palėpę išnaudoti gyvenimui, tinkamesnis variantas būtų palėpės šiltinimas tarp gegnių.

Taigi, kokie perdangos apšiltinimo privalumai? Pirmiausia, mažesnis plotas, kurį reikia apšiltinti. Vadinasi, užtenka mažesnės šildymo sistemos galios, todėl ir medžiagų sunaudojama mažiau. 

Taip pat žymiai sumažinami šilumos nuostoliai. Kadangi šiluma kyla aukštyn, kokybiška lubų termoizoliacija į išorę praleidžia mažiau šilumos, todėl iššvaistoma mažiau energijos ir natūraliai mažėja šildymo išlaidos. Negana to, apšiltinimo medžiagos yra nedegios, o tai ypač didelis privalumas mediniuose pastatuose. 

Apšiltinta perdanga ženkliai pagerina komfortą gyvenamojoje erdvėje, kadangi dėl vienodo šilumos paskirstymo palaikoma stabili temperatūra. Be to, name sumažėja šaltų taškų. Ilgainiui toks energijos efektyvumas gali padidinti nekilnojamojo turto vertę, o tai ypač aktualu pardavimo ar nuomos atveju.

Visgi toks būdas netinkamas, jei palėpė bus eksploatuojama. Tokiu atveju būtina užtikrinti šilumos cirkuliaciją tarp patalpų, todėl lubų šiltinimas nėra reikalingas. Palėpės šiltinimas akmens vata čia užtikrintų šilumos pasiskirstymą visame name bei mažesnius šilumos nuostolius per stogą.

Kuo šiltinti perdangos konstrukciją? 

Renkantis tinkamą apšiltinimo medžiagą perdangos konstrukcijai, svarbu atsižvelgti į kelis veiksnius, tokius kaip kaip šilumos varža, drėgmės kontrolė bei montavimo sudėtingumas. Taip pat tinkamas apšiltinimo būdas didžiąja dalimi priklauso nuo perdangos tipo. 

Gelžbetoninių perdangų šiltinimo medžiagų pasirinkimas platesnis, tuo tarpu medines perdangas geriausia izoliuoti mineraline vata arba purškiama, lengvai formuojama izoliacija, tokia kaip celiuliozinė vata ar poliuretano putos. Šilumos izoliacijos storis paprastai varijuoja nuo 20 cm iki 40 cm, priklausomai nuo medžiagos šilumos laidumo koeficiento ir jūsų stogo konstrukcijos. 

Medinės perdangos šiltinimas akmens vata – kokie privalumai?

Jei karkasinė konstrukcija sudaryta iš medinių sijų, gegnių ar tašų, šilumos izoliacija turi būti klojama tarp šių elementų, tolygiai padengiant visą plotą ir užpildant visus tarpus. 

Akmens vata, dar žinoma kaip ekovata, yra ypač populiarus sprendimas dėl savo garso izoliacijos savybių. Ši medžiaga puikiai sugeria triukšmą, todėl namuose galima mėgautis tyla. 

Tai lengvai formuojama medžiaga, kuria paprasta užpildyti tarpus tarp medinių elementų ar kitas mažas erdves. Taip pat ją lengviau įrengti palėpėse, kuriose sumontuota įvairių stogo konstrukcijos elementų, tokių kaip statramsčiai ir įvaržos, ar išvedžioti ortakiai ir elektros laidai. 

Naudojant kietesnes polistireno putplasčio ar poliuretano plokštes užpildyti sunkiai pasiekiamas vietas kur kas sudėtingiau. Tai reikalauja daugiau pastangų ir laiko, savo ruožtu ir daugiau išlaidų.

Polistireno putplastis ir poliuretanas nuo akmens vatos žymiai atsilieka ne tik lankstumu ir montavimo paprastumu, bet ir garso izoliacijos savybėmis. Taip pat poliuretano putos yra linkusios susitraukti nuo temperatūros ir drėgmės pokyčių, ko pasekoje gali atsirasti plyšiai, per kuriuos išeis šiluma ir kaupsis kondensatas. Tai gali rimtai pažeisti visą medinę konstrukciją. 

Taip pat akmens vata geriau susidoroja su didelėmis temperatūromis. Kadangi tai tankesnė medžiaga, ji lėčiau kaista ir geriau apsaugo patalpas karštojo sezono metu. Apšiltinimo darbus akmens vata galima atlikti bet kokiu oru, nesvarbu, kokia temperatūra ar drėgmės lygis, todėl tai visiškai neapriboja montavimo.

Stogo konstrukcijos schema 

Žiūrint nuo apačios į viršų, konstrukcija turėtų būti išsidėsčiusi tokia tvarka:

Ką dar svarbu žinoti apšiltinant perdangą?

Apšiltinus perdangą tarp gegnių ant apšiltinimo sluoksnio geriau nevaikščioti. Jei be vaikščiojimo apsieiti nepavyks, patartina tam įrengti specialius takus.

Kad ir kokią medžiagą pasirinktume, ne mažiau svarbus aspektas šiltinant perdangą yra įrengimo kokybė. Rekomenduojama šį darbą patikėti srities profesionalams, kurie užtikrins ilgalaikę naudą ir padės išvengti nenumatytų išlaidų ateityje. 

Mūsų kvalifikuoti specialistai įvertins jūsų projektą ir atsižvelgdami į jūsų poreikius pasiūlys tinkamiausią sprendimą, garantuodami geriausią kainos ir kokybės santykį. Užsakysime laiko patikrintas medžiagas iš patikimų tiekėjų ir atliksime apšiltinimo bei kitus reikalingus stogo darbus.

Reikia pagalbos įgyvendinant jūsų projektą?

Susisiekite su mumis ir aptarsime visus su projektu susijusius klausimus.