Terasos stogas – kokias medžiagas rinktis?

Home » Terasos stogas – kokias medžiagas rinktis?

Terasa – tai papildoma erdvė jūsų kieme, kuri leidžia džiaugtis grynu oru ir veikia kaip puiki apsauga nuo kritulių ar kepinančių saulės spindulių. Tai neatsiejama ilgų, jaukių vasaros vakarų dalis.

Taip pat terasa dažnai naudojama kaip papildoma vieta lauko baldams laikyti, kadangi kitu atveju minkštiems baldams prireikia daug laiko išdžiūti, o net ir be kritulių – nuolat palikti saulės spinduliuose jie blunka.

Būtent terasos stogas yra ta dalis, kuri užtikrina, kad galėtume džiaugtis visais terasos privalumais. Tačiau tam būtina pasirinkti ilgaamžę, praktišką stoginės konstrukciją bei stogo dangą. Šiame straipsnyje apžvelgsime skirtingas stoginių konstrukcijas ir aptarsime, kokią stogo dangą rinktis.

Terasos stogo privalumai

Terasos stogas gali ženkliai pagerinti namo funkcionalumą ir estetiką. Vienas reikšmingiausių terasos stogo privalumų – papildomos gyvenamosios erdvės sukūrimas. Stoginė suteikia atvirą, tačiau apsaugotą nuo aplinkos poveikio zoną, kurioje galima maloniai leisti laiką. Ši erdvė puikiai pasitarnauja poilsiui ar susibūrimams bei leidžia kada panorėjus mėgautis grynu oru ir natūralia saulės šviesa.

Taip pat terasos stogas gali pagerinti pastato energinį efektyvumą. Dažniausiai terasa įrengiama pietinėje namo pusėje, kurioje yra valgomasis ar svetainė. Tikėtina, kad nesant medžių, kurie gali sukurti šešėlį, jūsų svetainėje vasarą bus karšta. Terasos stogas ne tik sudarys pavėsį lauke, bet ir apsaugos langus, todėl namų vidus įkais mažiau ir oro kondicionavimo poreikis sumažės.

Terasų stoginės taip pat suteikia ir architektūrinių, estetinių privalumų. Į pastato projektą įtraukę šiuolaikišką ir vizualiai derantį terasos stogą, architektai gali padidinti bendrą konstrukcijos patrauklumą. Tinkamai suprojektuotas terasos stogas gali lengvai susilieti su supančia aplinka. Galima rinktis iš daugybės terasos stogo medžiagų, spalvų ir dizaino, todėl kiekvienas ras sau tinkantį variantą.

Be to, terasos stogai gali pakelti bendrą būsto vertę. Tai ypač aktualu, jei ateityje norėtumėte parduoti ar išnuomoti savo namą. 

Terasos stoginių konstrukcijos 

Terasos stogas gali būti montuojamas virš visos terasos arba jos dalies. Įrengus terasos stogą tik virš dalies terasos, neuždengtą dalį galėsite panaudoti deginimuisi arba maisto kepimui kepsninėje. Terasos stogines galima įrengti tiek prie didelių, tiek prie mažesnių namų, taip pat ir prie mobilių namelių ir pirčių. 

Terasos konstrukcija gali būti pagaminta iš aliuminio arba medienos. Kadangi grindys gauna daugiausia drėgmės, jos greičiausiai pūva, todėl nepaisant pasirinktos stoginės medžiagos rekomenduojama stoginėms įrengti atskirus pamatus.

Medinė terasos konstrukcija

Vienas populiariausių sprendimų Lietuvoje yra medinė stoginė terasai. Ji taip mėgiama dėl kainos ir kokybės santykio bei prieinamumo.

Medinės terasos stoginės konstrukciją sudaro gegnės, statiniai ir nešanti sija bei grebėstai. Gegnės montuojamos paliekant atstumus tarp kiekvienos priklausomai nuo išmatavimų. Gegnių galai vertikaliai nupjauti, prie jų tvirtinama vėjalentė ir lietaus nutekėjimo sistema. Moderni įrengimo technologija leidžia atsisakyti į akį krintančių tvirtinimo detalių ir tvirtinimui prie sijų naudoti savisriegius.

Populiariausių statinių ir nešančių sijų, kurias galima rasti pardavimo vietose, išmatavimai atitinkamai būna 95×95 mm arba 145×145 mm. Kitų matmenų statinius reikia užsakinėti specialiai. Statiniams ir sijai rekomenduojama naudoti obliuotą arba klijuotą medieną, kadangi tai bus puikiai matomas karkaso pagrindas.

Galiausiai montuojami grebėstai, kurių išmatavimai dažniausiai yra 45×45 mm. Alternatyviai galima rinktis plačias lentas, bet grebėstai estetiniu požiūriu yra geriausias pasirinkimas. Jei ruošiatės montuoti skaidrią stogo dangą, grebėstus reikėtų įrengti kas 500-800 mm atstumu.

Aliuminio stoginės konstrukcija

Aliuminės stoginės ypač vertinamos tų, kuriems svarbus modernumas ir lengvumas. Aliuminis gali lengvai atlaikyti besikeičiančias oro sąlygas, yra tvirta, patvari, ir svarbiausia – nerūdijanti medžiaga. Aliuminio stoginės dažnai dažomos milteliniu būdu, kuris garantuoja, kad dažai nebluks ir stoginės nereikės perdažyti.

Tokiai terasos konstrukcijai naudojami ilgaamžiai aliuminio profiliai ir nerūdijančio plieno tvirtinimo elementai. Taip pat montuojant tokią konstrukciją lietaus nuvedimo sistemas gali paslėpti, o tai prisideda prie dar geresnės stoginės išvaizdos.

Įrengiant aliuminio stoginę rekomenduojama rinktis iš standartinio dydžio variantų, kadangi tokios stoginės yra pjaunamos iš vientisų profilių. Vadinasi, net jei planuojate įrengti mažesnę stoginę, medžiagų bus sunaudojama tiek pat. 

Kokią dangą pasirinkti terasos stoginei?

Vienas populiariausių pastarųjų metų pasirinkimų terasoms yra tonuotos ar skaidrios terasų stogo dangos. Kadangi terasos dažniausiai įrengiamos virš namo langų, permatomos stogo dangos neužstoja natūralios šviesos. 

Viena patvariausių ir lengviausių tokių stogo dangų yra polikarbonatas. Tai medžiaga, pasižyminti dideliu smūginiu atsparumu, taip pat atsparumu temperatūrų svyravimams, krituliams ir saulės spinduliams. Polikarbonatas yra lengvai apdorojama bei montuojama stogo danga.

Permatomos dangos gali puikiai apsaugoti nuo kritulių ir tiesioginių UV spindulių, o apniukusią dieną džiuginti savo jaukumu ir natūralia šviesa. Tuo tarpu tonuotų stoginių šviesos pralaidumas mažesnis. Jas galima lengvai priderinti prie namo dizaino, taip pat tai gali tapti ryškia eksterjero detale norint įnešti spalvų į bendrą namo vaizdą. 

Kitas gan dažnas pasirinkimas – grūdintas stiklas. Palyginti su polikarbonatu tai sunkesnė stogo danga, kuri atspari cheminiam poveikiui. Lietui lyjant susikaupę nešvarumai gan lengvai nusiplauna nuo šios stogo dangos, todėl nesikaupia purvas. Grūdintą stiklą rekomenduojama naudoti pajūrio vietovėse, pušynuose stovinčiose terasose.

Vertinantys natūralumą neretai terasos stoginei renkasi medieną. Tai iš mados neišeinanti stogo danga, kuri ne tik ekologiška, bet ir estetiška. Šiandien galima rinktis iš įvairių medienos rūšių, todėl kiekvienas gali rasti tinkamiausią variantą savo poreikiams patenkinti. Dar viena natūrali ir ekologiška stogo danga, kuri be kita ko dar pasižymi dar ir unikalumu yra nendrinė stogo danga

Iš esmės, terasos stogą galima derinti ir prie esamos stogo dangos – skardos, šiferio, čerpinio stogo, ar kitos tradicinės stogo dangos. Tokiu atveju svarbu užtikrinti, kad terasos stogas yra iš tos pačios medžiagos. Derinant terasos stogą prie skardinės namo stogo dangos, puikiai tiks profiliuota skarda.

Dažniausiai užduodami klausimai

Žemiau pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie terasos stogus.

Ar galima įrengti stoginę virš esamos terasos?

Taip, net jei terasa jau pastatyta, galima įrengti jai stogą. Tokiu atveju išmontuojamos kai kurios lentos, įrengiami nauji poliai, o tada lentos primontuojamos prie naujų kolonų, užtikrinant estetinį vaizdą.

Kokia yra terasos stogo kaina?

Kaina priklauso nuo pasirinktos stoginės tipo, stogo dangos, išmatavimų, taip pat nuo to, ar terasa įrengiama naujai, ar stogas reikalingas jau pastatytai terasai. Kreipkitės į mus ir mes aptarsime jūsų poreikius bei parinksime geriausią sprendimą terasos stogo įrengimui. Paruošę projektą galėsime paskaičiuoti tikslią kainos sąmatą.

Kaip prižiūrėti terasos stogą?

Žiemą slystantis sniegas gali pažeisti stoginę ir net sukelti pavojų jūsų sveikatai, todėl būtina reguliariai jį nuvalyti. Atkreipkite dėmesį, kad sniegui pažeidus terasos stogą, garantija nebegalioja.

Reikia pagalbos įgyvendinant jūsų projektą?

Susisiekite su mumis ir aptarsime visus su projektu susijusius klausimus.